Anunț facilități fiscale

Vă informăm ca s-a aprobat Procedura de acordare a facilităților fiscale constând în anularea majorărilor de întârziere aferente obligațiilor fiscale și nefiscale restante la 31 decembrie 2023, datorate bugetului local al Comunei Văleni, conform H.C.L. nr. 32/2024.

Accesoriile aferente obligațiilor de plată se scad doar cu condiția ca obligațiile bugetare certe, lichide și exigibile să fie achitate la data depunerii cererii dar nu mai târziu de 29.11.2024, inclusiv.

În vederea clarificării situației fiscale vă rugăm să vă prezentați la sediul Primăriei Comunei Văleni, biroul Taxe și Impozite.

Vă mulțumim pentru colaborare!